به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۲ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: عصر ظهور
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
خب رسیدیم به بحثی که من یه سالی هست باهاش آشنا شدم. اولا نمیدونستم منظور از مراجعه چیه؟! وچطور میشه بریم پیش کسی که تاحالا ندیدیمش ونمیشناسیمش. برام سوال بود که چطور میشه من با به امام زنده ام مراجعه کنم.. چطوری ایشون بهم جواب میده تا اینکه یه سری موضوعات رو متوجه شدم...والبته قبلش خودم به عینه تجربه کردم. میخوام بهتون یه پیشنهاد بدم هرسوالی که دارید تو زندگیتون.. هرسوالی.. دوست دارید برید پیش بزرگترین دانشمد و جواب بگیرید درحالی که نیازی به تشریفات نیس و لازم نیس ازقبل وقت بگیرید؟؟ خوب من به شما میگم برید پیش پدرمهربونی که واسه تک تک مون وقت داره...
چطوری؟؟؟ بخون متن رو تامتوجه شی!!...
سوم :مراجعه و توجه به یک پدر زنده ،مهربان ، قدرتمند و دانشمندنحوه مراجعه:
ولایت آن حضرت بر ما–به کسر و او-به معنی سلطه و استیلاء و سرپرستی است و منظور از ولایت آن حضرت بر ما همان است که در آیه شریفه (النبی اولی بالمومنین من انفسهم) -پیامبر نسبت به مومنان از آنان نسبت به خودشان سزاوارتر است -، به آن تصریح شده است. و هرگاه یقین و باور داشته باشیم که آن حضرت در تمام آنچه متعلق به ما است، از خود ما شایسته تر و اولی است ، برخود لازم خواهیم دانست که در همه ی چیزهایی که مورد علاقه ما است آن حضرت را اولی و شایسته تر بدانیم و مقدم بداریم. و احتمال دارد که در عبارت زیارت جامعه همین معنی منظور باشد که می خوانیم:« مُقَدِّمُكُمْ أَمَامَ طَلِبَتِي وَ حَوَائِجِي وَ إِرَادَتِي فِي كُلِّ أَحْوَالِي وَ أُمُورِي ؛و شما را بر خواسته ها و نیازها و تصمیم های خودم مقدم می دارم . پس شایسته است که در تمام امور زندگی به او مراجعه کنیم زیرا او سرپرست و ولی ماست.
چنان که در دعای فرج می خوانیم اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّك...و خداوند برای ولی ات حجه بن الحسن باش. ..و او را ولی و سرپرست خود می دانیم ،پس لازم است که ارجاع و تفویض امورمان به او باشد. زیرا که آن جناب« باب ا... است» که از آن درآیند، و راه به سوی رضوان خداوند است و اوست شفیع به سوی خدای متعال، و اوست اسم خداوند که بندگانش را امر فرموده به آن توسل کنند،چنان که در روایات از امامان علیهم السلام آمده که :درباره ی فرموده ی خدای متعال: وَ لِلَّهِ الْأَسْماءُ الْحُسْنى‏ فَادْعُوهُ بِها ؛و برای خداوند نیک ترین نامهاست،او را با آن ها بخوانید، فرمودند:به خدا قسم ماییم آن اسماء حسنی (نیک ترین نام ها) که خداوند بندگانش را امر فرموده به وسیله ی آنها او را بخوانند[و دعا کنند ]. در بحار از مولایمان حضرت رضا (علیه السلام) آمده که فرمودند:«هرگاه سختی و گرفتاری بر شما وارد شود به وسیله ی ما از خدای-عزوجل –کمک بخواهید ، این است [معنی]فرموده ی خدای-عز وجل(وَ لِلَّهِ الْأَسْماءُ الْحُسْنى‏ فَادْعُوهُ بِها) و در همان کتاب به نقل از قبس المصباح در ذکر دعاهای توسل به خدای تعالی به وسیله ی امامان علیهم السلام چنین آمده : (اللهم انی اسئلک بحق ولیک و حجتک صاحب الزمان الا اعتنیبه علی جمیع اموری....خدایا !من از تو می خواهم به حق ولی و حجت صاحب الزمان (علیه السلام) که مرا بر تمام امور یاری ام کنی ...).
ادامه دارد..
پ ن:مکیال المکارم،جلد اول،ص335.
اعراف/180.

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۲۷ آبان ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
ادامه
یکی از دو امام باقر یا صادق (علیهم السلام) فرمودند: بنده ی خدا مومن نباشد تا آنکه خدا و رسولش و همه ائمه(علیهم السلام) و امام زمانش (عج) را بشناسد و در امورش به امام زمانش(علیه السلام) رجوع کند و تسلیمش باشد. سپس فرمودند:چگونه ممکن است کسی امام آخر را (که امام زمان(علیه السلام) اوست)بشناسد و امام اول را نشناسد(از این جهت معرفت همه ائمه در ایمان شرط شد که طریق شناختن همه امامان یکی است و امام لاحق به نص امام سابق شناخته گردد).
و در بحار به نقل از کتاب عده الداعی از سلمان فارسی آمده که گفت:شنیدم حضرت محمد صلی ا...علیه آله و سلم می فرمودند:همانا خدای- عزوجل- می فرماید:ای بندگان من آیا چنین نیست که هر کس حاجت های بزرگی از شما بخواهد آن ها را برای او برآورده نمی سازید مگر این که به وسیله محبوب ترین افراد نزد شما واسطه بیاورد که آن حاجت را به گرامی داشت شفاعت کننده برای ایشان برمی آورید، توجه کنید و بدانید که گرامی ترین و برترین مخلوق نزد من محمد صلی ا...علیه و آله و سلم و برادر او علی است و بعد از او امامانی که وسائل به سوی خداوند هستند، همانا هر کس حاجتی برایش اهمیت دارد که نفع آن را خواستار است یا حادثه ی بزرگی بر آن پدیدار شود که می خواهد ضرر آن از او دفع گردد، باید که مرا به وسیله ی محمد و خاندان معصوم او دعا کند، به بهترین گونه ای که کسی عزیزترین کسانش را نزد او شفیع می برید آن را برمی آورد آن حاجت را برای او خواهم برآورد.که آن جناب فریادرس [خلق] است ، چنان که در زیارتی که از حضرتش روایت گردیده ،آمده است. ودادرس کسی است که از او دادخواهی کند-همان گونه که در جریان ابوالوفاء آمده، و در بحار و غیر آن روایت شده است و آن حضرت (علیه السلام) حصار محکم امت و فریاد رس هر بیچاره و درمانده و پناه گریختگان و نجات دهنده بیمناکان و نگهبان مصونیت خواهان است. چنان که درباره آن جناب و پداران معصومش وارد شده در دعایی از امام زین العابدین (علیه السلام) در ایام ماه شعبان روایت گردیده است و در زیارت جامعه چنین آمده است:" فَازَ مَنْ تَمَسَّكَ بِكُمْ وَ أَمِنَ مَنْ لَجَأَ إِلَيْكُم " هر کس به شما تمسک جست رستگار و پیروز شد و هر کس به شما پناه آورد (از کج روی و بد بختی هر دو سرای )ایمن گشت.

پ ن:مکیال المکارم ،جلد2،323به نقل از اصول کافی2/618.
مکیال المکارم ،جلد2،323؛به نقل از بحارالانوار94/2.
مکیال المکارم ،جلد2،323؛به نقل از بحارالانوار94/35.
اصول کافی جلد1/ص254باب معرفت امام و الرد الیه
مکیال المکارم ،جلد2ص324،به نقل از اقبال 687.

۲۹ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: foumani
پیام: ۱۸۸
عضویت از: ۲۳ آبان ۱۳۹۰
از: fouman
طرفدار:
- مسی
- مارادونا
- تاج کبیر آسیا
- آرژانتین
- فرهاد مجیدی
- گواردیولا
- مربی ایرانی دیگه نوبرشه
گروه:
- کاربران عضو
به نام خداي مهدي (عج)

السلام عليک يا اباصالح المهدي

ادرکني . آقا جان مولاي غريب من اين شکايت هجران تو را به

کجا برم ؟ آقا جان کجايي ؟ چرا نمي آيي ؟ غم دوري تو بغضي

شده بر ابرهاي آسمان آقا دنيا بي تو ديگر معني ندارد و تنها

بهانه عالم هستي و چرخه زندگي، وجود مبارک و نازنين شما

بزرگوار مي باشد. آقا جان با هر دم و بازدم خدا را صدا مي زنم و

فرج شما را از او خواستارم ...

اللهم عجّل لوليّک الفرج مولانا صاحب الزّمان

بی خامنه ای شعار هم عهدی چیست ؟
بی خامنه ای ندای یا مهدی چیست ؟
هر کس که نشد فدایی خامنه ای ،
بی شک تو بدان فدایی مهدی نیست !
۱ آذر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
ادامه..

وظیفه رعیت –چنان که در احوال عموم مردم می بینیم – آن است که در مهمات و جهت دفع دشمنانش در هر زمان به رئیس خود مراجعه کنند و همچنان که همواره این عادت و شیوه اهل ولایت بوده است،که شکوه ها و حوائج خود را بر امامان خود (علیه السلام) عرضه می نموده اند. هر گاه در مهمات و حوائجمان روی آوردن به صاحب و مولایمان (علیه السلام) را ترک گوییم از ذلت و خواری در امان نخواهیم ماند، چون وظیفه ي خود را که خدای تعالی ما را به آن امر فرموده ترک کرده ایم، چنان که از آنچه در تاویل فرموده خدای تعالی : (فَانْتَشِرُوا فِي الْأَرْضِ وَ ابْتَغُوا مِنْ فَضْلِ اللَّهِ )در زمین پراکنده شوید و فضل و کرم خداوند را خواستار شويد،ظاهر می شودکه در حدیث جابر به اوصیاء (علیهم السلام) تفسیر گردیده است، پس وظیفه هر کسی آن است که در امور خود جز به امام زمانش(علیه السلام) پناه نبرد و هر گاه این کار را ترک گوید، بر او گرفتاری ها و محنت ها وارد گردد واز ملامت شدگان زیانکار است که به فرموده خدای تعالی مخاطب می شود :( أَ لَمْ تَكُنْ أَرْضُ اللَّهِ واسِعَةً فَتُهاجِرُوا فيها )مگر زمین خدا پهناور نبود که هجرت نمایید. و نیز دستور یافته ایم که از درب ها به خانه ها در آییم و خداوند،امام وحجت را در هر زمان باب خود قرار داده که از آن درآیند. و مامور شده ایم که به وسیله امام (علیه السلام) به درگاه خداوند تضرع کنیم.
اکنون که این امر را دانستی، می گوییم حضور و غیبت امان (علیه السلام) با هم تفاوتی ندارند،زیرا که او دارای بینایی و شنوائی (کامل )است، چنانچه در زیارت آن حضرت که از خود آن جناب رسیده این معنی آمده است،هیچ چیز از احوال مردم بر امام پوشیده نیست، چنان که در روایات مستفیض، بلکه متواتر تصریح گردیده، بلکه این مطلب نزد ما از امور قطعی است، و دیوارها و کوه ها و پرده ها بین امام و کسی از مخلوق، حایل و مانع نمی باشند، چنان که در اخبار وارد شده است . یکی از بزرگترین افتخارات شیعه این است که امام زمان(علیه السلام) خود، یعنی این گنج خداداده را می شناسد و از وجودش با خبر است. شیعیان درست در لحظات حساسی که دیگران در زیر بار مشکلات مادی و معنوی به زانو در می آیند، از یاری آن حضرت بهره مند شده و می شوند.
ادامه دارد...
پ ن:جمعه/ 10.
نساء / 97.
مکیال المکارم ج2ص325

۲ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: MM-Masoud
پیام: ۸,۲۷۵
عضویت از: ۲۸ دی ۱۳۸۹
گروه:
- کاربران عضو
نیا نیا گل نرگس جهان که جای تو نیست

دو صد ترانه به لبها یکی برای تو نیست

نیا نیا گل نرگس که در زلال دلی

هزار آینه نقش و یکی ز خال تو نیست

نیا نیا گل نرگس تو را به خاک بقیع

که شهر ما نه مُحیای گامهای تو نیست

نیا نیا گل نرگس نیا به دعوت ما

هزار نامه کوفی یکی برای تو نیست

نیا نیا گل نرگس به آسمان سوگند

قسم به نام و نهادت دلی برای تو نیست

نیا نیا گل نرگس ز رنجمان تو مکاه

کسی ز خلق و خلائق فدای راه تو نیست

نیا نیا گل نرگس بدان و آگه باش

که جای سجده گه ِ ما هنوز مال تو نیست

نیا نیا گل نرگس به مادرت زهرا

کسی برای شهادت به کربلای تو نیست

نیا نیا گل نرگس سقیفه ها برپاست

ردای سبز خلافت ولی برای تو نیست

نیا نیا گل نرگس فدا شوی مولا

برای عصر عجیبی که خواستار تو نیست

نیا نیا گل نرگس که چون علی تنها

به فجر صبح ظهورت کسی کنار تو نیست

نیا نیا گل نرگس به جان تشنه عشق

دعا دعای ظهور است ولی برای تو نیست

نیا نیا گل نرگس به مجلس ندبه

که ندبه ، ندبه خرقه است و پایگاه تو نیست

نیا نیا گل نرگس دعای عهد کجاست؟

نه این نماز جماعت به اقتدای تو نیست

نیا نیا گل نرگس که حرف من . . . « میعاد »

فقط بیان ِ سرابی ست که انتظار تو نیست

مهدی قاسمی ( میعاد )

اصلا از شعر خوشم نیومد ولی واقعیته!

هیچ‌وقت به سرباز نمی‌گن «جمعه‌ها تعطیله نجنگ»
۵ آذر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
صلا از شعر خوشم نیومد ولی واقعیته!
بیایید بابالا بردن درکمون این واقعیت تلخ رو ازبین ببریم ...

اکنون که این امر را دانستی، می گوییم حضور و غیبت امان (علیه السلام) با هم تفاوتی ندارند،زیرا که او دارای بینایی و شنوائی (کامل )است، چنانچه در زیارت آن حضرت که از خود آن جناب رسیده این معنی آمده است،هیچ چیز از احوال مردم بر امام پوشیده نیست، چنان که در روایات مستفیض، بلکه متواتر تصریح گردیده، بلکه این مطلب نزد ما از امور قطعی است، و دیوارها و کوه ها و پرده ها بین امام و کسی از مخلوق، حایل و مانع نمی باشند، چنان که در اخبار وارد شده است . یکی از بزرگترین افتخارات شیعه این است که امام زمان(علیه السلام) خود، یعنی این گنج خداداده را می شناسد و از وجودش با خبر است. شیعیان درست در لحظات حساسی که دیگران در زیر بار مشکلات مادی و معنوی به زانو در می آیند، از یاری آن حضرت بهره مند شده و می شوند.
اما چند درصد شیعیان در امور زندگیشان متوجه امام زمان(علیه السلام) و متمسک به ایشان هستند؟باید پذیرفت که درصد زیادی از ما شیعیان در عموم امور زندگی متوجه امام زمان(علیه السلام) و متمسک به ایشان نیستیم و این درصد پایین هرگز قانع کننده نیست. این تمسک و توسلات اندک به امام زمان(علیه السلام) در شرایطی است که خداوند آن حضرت را پناه ما در تمام امور زندگی قرار داده است. ما شیعیان باید پا به پای گسترش تلاش های شخصی مان برای بهبود زندگی دنیوی و حیات اخروی مان، روح توسل و تمسک به امام عصر(علیه السلام) را در خود زنده کنیم. اگر چنین کنیم آن وقت است که امام زمان(علیه السلام) در زندگی ما حضور معنوی میابد و نقش می آفریند. باید همواره در دل و بر زبانمان ذکر یا صاحب الزمان جاری باشد، در این صورت از جانب ملکوت یاری خواهیم شد و زندگیمان متحول می شود، راه خیر و نیکی پیش پایمان باز خواهد شد و از ار تکاب بدی ها و زشتی ها مصون خواهیم ماند. هر قدر این توسل و تمسک به امام عصر(علیه السلام) در ما شدیدتر باشد، توفیقمان در کارهای نیک و دوری از امور ناپسند بیشتر خواهد بود. بدانیم امام ما زنده است و نزد او برکات فراوانی وجود دارد.

ادامه دارد...
پ ن:جمعه/ 10.
نساء / 97.
مکیال المکارم ج2ص325

۶ آذر ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
ادامه..
علم هست، هدایت هست، شفاعت هست،حمایت هست،انس و رفاقت هست،هم غنا و هم قناعت هست،-یعنی به شما هم غنا و هم قناعت می بخشند- ، آری نزد او تمام این گنج ها و هزاران هزار نعمت دیگر وجود دارد. پس به او متوسل شویم و دامن های خود را از عطای او پر کنیم. امام زمان(علیه السلام) گنج پر نعمتی است که خداوند آن را در بین ما نهاده است. به ما توصیه شده که برای اصلاح تمام امور زندگیمان به ایشان مراجعه کنیم و ازآن حضرت یاری بجوئیم. این معنای تمسک به امام است.اگر ما خالصانه از او استمداد کنیم یقینا او یاریمان خواهد کرد. او خلیفه خدا در زمین است. او دست بخشنده خداوند در میان ماست. او عصاره بهشت است که خدا در همین دنیا برای ما قرار داده است. اما آیا دستیابی به این گنج بدون رنج امکان پذیر است؟وآیا بهرمند شدن از این بهشت بی هیچ دغدغه میسر است؟نه چنین نیست. خداوند بهشت آخرت را رایگان به کسی نمی دهد و به همین ترتیب گنج پر نعمتی چون امام مهدی(عليه السلام) را نیز ارزان در اختیار کسی نمی گذارد، بلکه برای برخورداری از محضر پر فایده او انسان ها را می آزمایند. استفاده از امام –که جان های ما فدایش باد – درجات و سطوح متفاوت دارد، و خداوند در هر مرحله و در هر درجه به تناسب ما را می آزماید. اگر چنین بود که هر کسی به خانه پیامبران و جانشینان ایشان مراجعه می کرد، بلافاصله هر چه می خواست (اعم از حوائج مادی و معنوی)دریافت می نمود آیا دیگر یک کافر باقی می ماند؟ از آنجا که خداوند اراده کرده تا سرانجام مومنین راستین از مدعی دروغین تفکیک گردد، دنیا را از آزمون های گوناگون لبریز ساخته و در بوته پرحرارت این آزمایش ها، عیار ایمان مومنان را به محک صبر و چگونگی رویارویی با حوادث روزگار می سنجد. راستی که عجب تقدیر شگفت و خیره کننده ای؛ خدا از یک سو با قرار دادن گنجی چون امام (علیه السلام) در میان ما، راه ما را به سوی بهره مندی از این گنج پر نعمت باز کرده است، و از سوی دیگر با قرار دادن سنگ ها و رنج هایی در این راه، دست نا اهلان را از رسیدن به این گنج بی نظیر کوتاه می کند و صبوری مشتاقان واقعی را می آزماید. آری همان گونه که گنج هست و حقیقت دارد، رنج هم در راه رسیدن به گنج وجود دارد. عقیده به حضور امام غایب بر روی زمین و اعتقاد به این که امامت او در همین عصر نیز برقرار است ، از بزرگترین نمو نه های ایمان به غیب است. چنانچه عقیده به حتمی بودن بهشت و دوزخ بدون اینکه آنها را دیده و لمس کرده باشیم از نمونه های چنین ایمانی است. اگر پیامبر راستگو فرموده که بهشت و دوزخ حق است و ما آن را می پذیریم و به آن ایمان می آوریم، همیم طور است وقتی پیامبر خدا به ما خبر می دهد که همواره تا روز قیامت در میان مردم یکی از افراد خانواده من به عنوان پناه برای آنها حضور خواهد داشت و امت من می توانند به او توسل جویند و از او بهرمند شوند ولو آنکه در غیبت باشد. ایمان ما به غیب در اینجا به معنی این است که گفتار پیامبر را تصدیق کنیم و به آن در دل و عمل پای بند شویم. ولوآنکه آن امام را در ظاهر ندیده باشیم و به مفید بودن توسل به او معتقد بمانیم ولو آنکه برای مدتی اثر و فایده این توسل را به چشم نبینیم.

پ ن بیایید او را یاری کنیم،ص 28-31.
ادامه دارد...

۸ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: H_Majnun
نام تیم: بایرن مونیخ
پیام: ۱۳,۵۲۱
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۸۹
از: زمین خدا
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- ریوالدو ویتور بوربا فریرا ویکتور
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
تو یه سخنرانی شنیدم که پیامبر یه بار تو یه جمعی نشسته بودن بعد میفرماین: چقدر مشتاق دیدن برادرانمم.

اصحاب میگن مگه ما برادرانتون نیستیم؟؟؟

پیامبر میفرماین: نه شما اصحابمید، برادرانم اونا هستن که ما رو ندیده قبول دارن.
---------------------------
بعد در حاشیه این میگه که الذین یومنون بالغیب که میگن همینه دیگه، امامشونو ندیده قبول دارن.
-----------------------------
یه نمونه هم از کربلا میاره.
میگه ما داستان کربلا رو اینجوری شنیدیم که امام حسین به اصحابش میگه از تاریکی استفاده کنید برید.
بعد که اصحاب میمونن و اون حرفا رو میزنن آقا جاشونو تو بهشت نشونشون میده.
ولی حالا از این دید نگاه کنیم.
اول آقا بشون میگه که برید اگر بمونید همتون کشته میشید ولی اگرم بمونید همتون جاتون تو بهشته.
تو این مرحله اینا فقط حرف امامشونو شنیدن و چیزی ندیدن، به عبارتی نسیست.(البته حمل بر توهین نباشه ها من باب مثال و حرف دارم میگم)
ولی خب چیزی ندیدن و فقط آقا بهشون گفت جاتون تو بهشته، ولی وقتی به این غیب اعتماد میکنن و ایمان دارن آقا جاشونو نشونشون میده.
وگرنه کیه که اول اون بهشتو ببینه و با امام نمونه؟؟؟
مهم همون ایمان به غیبست.

ایشالا که ما هم از همون الذین یومنون بالغیب باشیم.

۸ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: Dark_Rider
پیام: ۸,۸۵۸
عضویت از: ۶ دی ۱۳۸۸
از: كنار دريا
طرفدار:
- کارلس پویول & لیو مسی
- کرایوف
- برزیل و اسپانیا
- :D
- پپ عزیز
- پروین
گروه:
- کاربران عضو
يه سخنراني از دانشمند چند وقت پيش ديدم الان هرچي تو نت ميگردم پيداش نميكنم
براتون اپلود كردم
خيلي زيبا درمورد مظلوميت اقا امام زمان ميگه
پيشنهاد ميكنم حتما دانلود كنيد

مشاهده لینک

جيگرم كباب شد

۸ آذر ۱۳۹۰
نام کاربری: foumani
پیام: ۱۸۸
عضویت از: ۲۳ آبان ۱۳۹۰
از: fouman
طرفدار:
- مسی
- مارادونا
- تاج کبیر آسیا
- آرژانتین
- فرهاد مجیدی
- گواردیولا
- مربی ایرانی دیگه نوبرشه
گروه:
- کاربران عضو
برای دیدن این پیام، بایستی ابتدا یک پاسخ بزنید.

بی خامنه ای شعار هم عهدی چیست ؟
بی خامنه ای ندای یا مهدی چیست ؟
هر کس که نشد فدایی خامنه ای ،
بی شک تو بدان فدایی مهدی نیست !
۹ آذر ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۹ پاسخ
۸,۳۸۳,۱۸۰ بازدید
۱۴ ساعت قبل
Salehm
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۶,۸۱۹ بازدید
۲ روز قبل
javibarca
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۷,۳۶۲ بازدید
۶ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۴۵,۰۷۱ بازدید
۶ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۷,۱۱۷ بازدید
۲۸ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۵,۴۱۲ بازدید
۲۸ روز قبل
رویا
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۸,۴۰۱ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۹۷۲ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۷۹ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۳۶۳ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۱۶ کاربر آنلاین است. (۱۱۴ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۱۶

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!