به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۳ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: عصر ظهور
نام کاربری: مستشار
پیام: ۳,۸۸۲
عضویت از: ۸ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
ادامه..
امام صادق (علیه السلام) به شخص شراب خواری که برای کمک به ایشان مراجعه کرده بودند، فرمودند:
فلانی! کار خوب از هر کس که باشد، خوب است، اما اگر از تو سر بزند خوبتر است، چرا که با ما نشست داری و کار زشت هم از هر کس سر بزند زشت است، اما اگر از تو سر بزند زشت تر است، چرا که با ما نسبت داری.
زید شحام نیز می گوید:حضرت صادق (علیه السلام) به من فرمودند:سلام مرا به هر کس از مردم که دیدی از پیروان من است و به گفتار من عمل می نماید برسان و بگو ، من شمارا سفارش می کنم که نسبت به خدای عزوجل تقوی داشته باشید و در دین خود پارسا باشید و در راه خدا زحمت بکشید. من شما را به راستگویی و اداء امانت و طولانی نمودن سجده و نیکی با همسایه سفارش می کنم، زیرا محمد صل الله علیه وآله همین دستورات را آورده است. هر که به شما امانت سپرده آن را به او پس بدهید، نیک رفتار باشد یا بد کردار! زیرا رسول خدا صلی الله علیه و آله دستور می دهدکه سوزن و نخ را نیز به صاحبش پس دهید، و با فامیل خود پیوند داشته باشید و بر جنازه مردگان آنها (غیر شیعه)حاضر شوید، بیمارانشان را عیادت کنید و حقوقشان را بپردازید.زیرا هر کس از شما در دینش پارسا و در گفتارش راستگو باشد و امانت را به صاحبش بر گرداند و اخلاقش با مردم خوب باشد گویند:
این جعفری است و این مرا شاد می کند و از جانب چنین شخصی شادی در دل من پدید آید.آنها می گویند:تربیت جعفربن محمد چنین است. به خدا سوگند پدرم برای من نقل کرد که هر یک از شیعیان علی (علیه السلام) که در قبیله ای بود، زینت آن قبیله به شمار می رفت و از همه آنها در پرداخت امانت بهتر بود. و همه اهل قبیله وصیت ها و سپرده هاشان را به او می سپردند و چون از آنها درباره او پرسش می کردی می گفتند : کیست که مثل فلان کس باشد؟او در پرداخت امانت و راستگویی از همه ما بهتر است.
از امام صادق (علیه السلام) درباره حفظ آبروی اهل بیت(علیهم السلام) عبارت معروفی نقل شده است که :برای ما زینت باشید و مایه ننگ ما نشوید .

پ ن:بحار الانوار /جلد 47/صفحه349 .
اصول کافی /جلد4/ص448و449/ح5

فانوس نگاهم را آویخته ام بر در
من منتظرم زیرا،گفتند:"تو می آیی"
تا عابر چشمانت، ره گم نکند در شب
بر کوچه بتابان نور، ای ماه تماشایی
۱۰ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: H_Majnun
نام تیم: بایرن مونیخ
پیام: ۱۳,۵۲۱
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۸۹
از: زمین خدا
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- ریوالدو ویتور بوربا فریرا ویکتور
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
شاید این کلیپ صوتی رو شنیده باشید اما چون خیلی زیبا بود گذاشتم شما هم استفاده کنید.

واقعا زبان کودکی چه زبان شیرینیه که حتی معمولی ترین کلمات به احساسی ترین و زیبا ترین نوع بیان اون کلمات تبدیل میشه.

مشکل خیلی از ماها اینه که روش صحبت کردن و درد دل کردن با خدا و اهل بیت(علیهم السلام) رو بلد نیستیم بعد اگه اجابت نشه شروع می کنیم شکایت کردن که چرا ...؟

واقعا باید از این بچه یاد بگیریم چه طوری با امام زمان حرف میزنن.
من خودم اشکم در اومد خیلی قشنگ حرف میزنه.

ای کاش همیشه بچه می موندیم!!!

درد و دل شنیدنی و جانسوز یک کودک شیرین زبان با امام زمان

۱۲ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: Mahi_kocholoo
پیام: ۳,۰۶۶
عضویت از: ۸ اسفند ۱۳۸۷
از: تهران
طرفدار:
- xavi...... ژاوی
- یوهان کرایوف
- استقلال
- اسپانیا
- پپ
گروه:
- کاربران عضو
ممنون حسام جان خیلییییی قشنگ بود ...
ما انقدر سرمونو شلوغ کردیم که واسه حرف زدن با امام زمان کلی بهونه داریم
اگه ما هم انقدر خالص و ساده بخوایم بیاد هیچ شکی نیست که زودتر میاد..
حرف زدن سخت نیست ما سختش میکنم در حالی که هر جوری با هر زبونی بخوایم باهاش حرف بزنیم حرفامونو گوش میکنه

سکوت همیشه به معنای رضایت نیست. گاهی یعنی خسته ام از اینکه مدام به کسانی که هیچ اهمیتی برای فهمیدن نمی دهند، توضیح دهم.
۱۲ آبان ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
آقا حسام مرسی
راست میگی سولماز... دقیقا ازین حرصم گرفته... به هرکی زنگ میزنم بیا هفته ای دوساعت باهم درمورد امام زمان حرف بزنیم میگه واسه چی؟؟ یکی که میگفت تو حالت خوبه؟؟!!!! همه هم درس و تحقیق و فلان .. بهونه میکردن!! این چند وقته خیلی گفتم غربت امام زمان.. اما الان یک هزارمش رو با این حرفا فهمیدم!!
هفته ای دوساعت فرصت ندارن حرف بزنن امام 24ساعت واسه چرت وبرت گفتن وقت دارن!! همینا اولین مشکلی که برذاشون بیش بیاد اولین نفر میرن بیش امام زمان.... باشه.... اشکال نداره!!!

۱۳ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: Mohamad.Barani
پیام: ۱۲,۶۳۱
عضویت از: ۴ دی ۱۳۸۸
از: ساری، دارالملک ایران
طرفدار:
- .:رونالدینهو:.
- .:لوییز انریکه:.
- .:استقلال تهران:.
- .:هــلـــنـــــــــــــد:.
- .:فرهاد مجیدی:.
- .:رایکارد:.
- .:فیروز کریمی:.
گروه:
- کاربران عضو
افتخارات
من حاضرم 24 ساعت به صحبت هاتون گوش بدم.

به هوای حرم امن حسین محتاجم
۱۳ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: M@ryam.ml10
پیام: ۹۳۴
عضویت از: ۲۴ مرداد ۱۳۹۰
طرفدار:
- √҉ √҉ JuST ஜ MeSSI √҉ √҉
گروه:
- کاربران عضو
امروز جمعه ای دیگر باز هم نیومد.....

توی تاریکی هرچی به اسمون نیگا کردم....هرچی اطراف رو نیگا کردم....هرجا رو نیگا کردم اثری ازت نبود....

پس کی میای؟؟!!!

کم کم دیگه اشک تو چشام جمع شد گفتم بیام اینجا...

خدایااااااااا فقط به امید تو زنده ام....

من نگم همیشه چون دروغ میشه اما بیشتر وقتا وقتی وارد سایت میشم اول میام این تایپیک ولی وقتی تعداد کمی که مطلب گذاشتن یا اصلا مطلب نذاشتن رو میبینم دیوووونه میشم....

من عاشق این تایپیک هستم....اخه یه فضای معنوی و پاک و معصوم داره.....

خدایی خودتون بگید به غیر 4یا خیلی که بگم 5 نفر این تایپیک و این بحث ها بیشتر طرفدار داره؟؟؟؟؟

چقد بده.....چقد بده

بیاین حداقل همین چند نفری که هستیم با هم بحث های مختلفی راه بندازیم اینجوری کم کم افراد بیشتری به سمت این تایپیک گراییده میشن....

تو رو خدا یه کاری کنید....

ببینیــد حرفــxـــ زدن چه چیـــز وحشتناکــــی است که بزرگتــرین احـتـــرام به هر کســـ این است که برایــش یکــــ دقه سکوتــــ♥ـــ کنند!
۱۳ آبان ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
Tornado_13 نوشته:

من حاضرم 24 ساعت به صحبت هاتون گوش بدم.
خوبه!! بس این بحثای اینجا رو جدی دنبال کن....

ادامه...
-یاری شیعیان
يكي از مصاديق نصرت عملي اهل بيت(علیهم السلام) ياري شيعيان آن حضرت است. از آنجا که شیعیان هر زمان در حکم فرزندان امام آن زمانند و از آنجا که پدران به شادی فرزندان شاد می شوند و به اندوه آنان اندوهگین می شوند، می توان یاری شیعیان و دستگیری از آنان را همان یاری امام زمان(علیه السلام)و دستگیری از ایشان دانست.
صاحب مکیال در فرازهایی از کتاب خود چنین آورده :
"به سراغ شیعیان آن حضرت بروید و به خاطر انتساب آنان به امام عصر(علیه السلام) از آنها دلجویی کنید. فقرای شیعه را در اموال خود شریک سازید. بیماران شیعه را عیادت کنید. به درماندگان شیعه رحم آوریدو حقوق بر باد رفته شیعیان مظلوم را از ظالمان مطالبه کنید.از شیعیانی که مورد تعرض ناجوانمردان قرار گرفته اند دفاع کنید و بدانید که یاری شیعیان امام زمان(علیه السلام) ، یاری خود امام زمان(علیه السلام) به شمار می آید.بدانید وقتی شیعه ای گرفتار به سوی شما می آید، در حقیقت باب توفیقی از جانب خدا به روی شما گشوده شده است. این ندای خداوند است که می فرماید:کیست که به خدا وام نیکو دهد تا خداوند پاسخ او را چندین برابر عنایت کند؟"
خداوند به خودی خود به ما نیاز ندارد و قرض دادن به خدا جز به معنای دستگیری از کسانی که به خدا متصل اند، نیست. پیامبر و به تبع او اهل بیت (علیهم السلام) و به تبع ایشان، شیعیان و دوستان آنها به خدا متصل اند.
در اینجا براي آنکه از اهمیت خدمت گزاری به شیعیان امام زمان(علیه السلام) بیشتر آگاه شویم و برابر بودن این خدمات را با خدمت به خود امام عصر(علیه السلام) دریابیم، به گنجینه روایات و کلمات خود آن بزرگواران سر می کشیم و در آئینه کلمات ایشان رسم هواداری، یاری و خدمت گذاری را می آموزیم.
امام صادق (علیه السلام) فرموده اند:"کسی از شما نپندارد که اگر مومنی را شاد و مسروركند، تنها او را شادمان کرده است، بلکه قسم به خدا ما را خوشحال ساخته، بلکه سوگند به خدا، رسول خداصل الله عليه وآله را خوشحال نموده است." و نیز امام کاظم فرمودند: هر کس حاجتی از حاجات دوستان ما را بر آورد، گویی آن حاجت را برای همه ما برآورده است.
از حضرت ابوالحسن نقل شده که فرمودند: هر کس که برادر مومنش برای حاجتی نزد وی آید، باید او را رحمتی بداند که خدای تبارک و تعالی برایش پیش آورده است. پس چنانچه آن را بپذیرد خود را به رشته ولایت ما پیوند داده است و البته رشته ولایت ما به ریسمان ولایت خداوند متصل است و اگر او را از برآوردن حاجتش محروم کند در صورتی که می توانسته حاجتش را روا سازد، خداوند در قبرش ماری از جنس آتش بر او مسلط خواهد کرد تا روز قیامت او را بگزد.
علاوه بر شیعیان معتقد به امام زمان(علیه السلام) که خانواده او محسوب می شوند، سادات به نحو دیگر از خویشاوندان امام زمان(علیه السلام) به شمار می آیند و شواهد تاریخی نشان می دهد که امام زمان(علیه السلام) و پدر معصومشان نسبت به رسیدگی به فرزندان پیامبر ولو آنکه شیعه نباشند، توجه وعنایت را داشته اند.
ب ن:اصول کافی /جلد4/ص448و449/ح5 .
«كُونُوا لَنَا زَيْناً، وَ لَا تَكُونُوا عَلَيْنَا شَيْناً»/مکیال المکارم /جلد2/ص534به نقل از اصول کافی/جلد 2/ص77 .
بقره/ 245 .

۱۴ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: H_Majnun
نام تیم: بایرن مونیخ
پیام: ۱۳,۵۲۱
عضویت از: ۲ فروردین ۱۳۸۹
از: زمین خدا
طرفدار:
- لیونل آندرس مسی
- ریوالدو ویتور بوربا فریرا ویکتور
- جوزپ گواردیولا
گروه:
- كاربران بلاک شده
دقیقا درسته.
خود ائمه با رفتارشون هم اینو به ما آموزش میدن.
وقتی امام حسن(ع) خودشون 2 بار تمام زندگی و 3 بار نصف زندگیشونو (دقت کنید وقتی میگیم تمام یعنی همه چیزشونو یعنی خودشون دوباره از صفر شروع کردن.) میبخشن خب این میخواد راهو به ما نشون بده دیگه.
روایت داریم امام حسن بعضی اوقات مبلغ خیلی زیادی رو به مستمندان میدادن که باعث تعجب بوده، نکتشم تو این بوده که این مبلغ اون فقیر رو برای همیشه بی نیاز میکرده و با اون مبلغ یه شغل آبرو مند برای خودشون دست و پا کنن.
ایشون روا نمیدید که مبلغ ناچیزی که حتی خرج 1 روز فقیر رو هم نمیداد به فقیر کمک کنه.

یا مثلا در مورد حضرت علی اکبر اومده:

حضرت علی اکبر علیه السلام بسیار حریص و مشتاق بر بخشش و کرم بودند بطوری که آتشی بر مکانی بلند تهیه می نمودند و این آتش بر ضیافتخانه و مهمانسرا دلالت می کرد تا اینکه فقراء و غریبان از آنجا اطلاع پیدا کنند و به آنجا بیایند.

خب اینا چه معنی میده؟ میخواد راهو به ما شیعیان نشون بده دیگه.

۱۴ آبان ۱۳۹۰
نام کاربری: 3H.R.M
پیام: ۱,۵۰۵
عضویت از: ۷ آبان ۱۳۸۹
طرفدار:
- xavi
- pep
گروه:
- کاربران عضو
نقل قول
این چند وقته خیلی گفتم غربت امام زمان.. اما الان یک هزارمش رو با این حرفا فهمیدم!!

روز عرفه حرم بودم ...
جمعیت وحشتناک بود ... تو مسجد گوهر شاد نمیشد راه بری ...
نمیدونم مداح اون روز کی بود ولی فقط میدونم حتی یه کلمه از امام زمان نگفت ...!!!!!! هیچی !!!!!!!!
به خدا اگه اون جمعیتی که اونجا بود دوبار از ته دلشون میگفتن اللهم عجل لولیک الفرج کار تموم بود ...
چقد داغون میشم وقتی این چیزارو میبینم ...
خیلی دلم گرفته ............ خیلی ...

.. Listen to what people don't say
۱۶ آبان ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
-احیای امر امام عصر(علیه السلام)
یکی دیگر از راه های یاری امام عصر (علیه السلام)،" احیای امر ایشان " است. احیای امر اهل بیت(علیهم السلام) به معنی زنده ساختن مکتب ایشان (یعنی مکتب شیعه)می باشد.
بنابر صریح آیات و روایات در رتبه بعد از امام زنده زمان، این راویان احادیث اهل بیت(علیهم السلام) و عالمان دین هستند که به پشتیبانی امام زمان(علیه السلام) خویش بار حراست و حفاظت از مکتب را به دوش دارند. پس از عالمان و حافظان حدیث، شیعیانی که با علما رفت و آمد دارند و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) را می آموزند و یکدیگر را به آن سفارش می کنند، اینهاکسانی هستند که مکتب اهل بیت(علیهم السلام) را زنده نگه می دارند.
امام رضا (علیه السلام) فرمودند:"هر کس در مجلسی بنشیند که امر ما (یعنی مکتب ما) در آن زنده می گردد، در آن روز که دل ها همه می میرند دل مرده نخواهد شد. "
و امام صادق (علیه السلام) به عبدا...بن حندب فرمودند:پس باقی نمی ماند احدی از کسانی که مومنی از دوستان ما را با یک کلمه کمک کرده باشد مگر این که خداوند او را بدون حساب داخل بهشت گرداند .

پ ن:.ترجمه مکیال/ج2:ص359،به نقل از اصول کافی /ج2،ص189
ترجمه مکیال /ج2،ص579،کامل الزیارت ابن قولویه ،ص319،باب،105-
ترجمه مکیال /ج2،به نقل از اصول کافی /ص،196-
ترجمه مکیال المکارم/جلد2/ص238 به نقل از بحارالانوار/جلد44ص278 .
تحفه العقول226
مطلب بعدی ای که میخوام قرار بدم بسیار مهمه.. من خواهشم اینه که هرکی تا الان این بحثا رو دنبال میکرده الان و ازین به بعد دقتش رو بالا ببره.. و هرکی تا حالا نخونده حداقل ازین به بعدش رو بخونه... خیلی مهمه...

۲۳ آبان ۱۳۹۰

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۴
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۷
پیام‌های جدید
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۹ پاسخ
۸,۳۸۳,۱۸۲ بازدید
۱۴ ساعت قبل
Salehm
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۳۶,۸۱۹ بازدید
۲ روز قبل
javibarca
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۷,۳۶۲ بازدید
۶ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۴۵,۰۷۶ بازدید
۶ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۷,۱۱۷ بازدید
۲۸ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۵,۴۱۲ بازدید
۲۸ روز قبل
رویا
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۸,۴۰۱ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۹۷۲ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۷۹ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۷,۳۶۳ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۱۹۸ کاربر آنلاین است. (۱۰۲ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۱۹۸

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!