به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۳ کاربر مهمان
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

پاسخ به: مطالب خواندنی
نام کاربری: Sack.Boy
پیام: ۱,۱۵۵
عضویت از: ۲۰ مهر ۱۳۸۷
گروه:
- کاربران عضو
روبات‌ها سوسک مي شوند!

بيشتر انسانها سوسکها را حشراتي نفرت آور مي دانند، حسي که در ميان دانشمندان دانشگاه اورگان از بين رفته است زيرا اين دانشمندان با الهام از اين حشرات در حال طراحي مدل روباتهايي هستند که قادرند بر روي هر سطح خشني به سرعت بدوند.

روباتهاي کنوني نيازمند قدرت محاسباتي زيادي هستند تا بتوانند حرکت کنند اما دانشمندان در تلاشند در طرح جديد خود روباتهاي قدرتمندتر و با ثبات تري را با سطح پايين مصرف انرژي ابداع کنند.

سوسکها برخلاف ديگر جانداران به چگونگي حرکت کردن خود نمي انديشند، زماني که يک سوسک به مانعي سه برابر ارتفاع خود مي رسد تنها 20 درصد از سرعت حرکت خود را کاهش مي دهد. پاهاي اين جاندار به صورت غريزي و نه به صورت بازتابي حرکت مي کنند و بر اساس همين حرکت دانشمندان در تلاش براي ساخت روباتهايي با پاهاي مشابه هستند.

در حال حاضر روباتهايي با توانايي راه رفتن ساخته شده اند که هيچ يک از آنها توانايي دويدن مشابه نمونه طبيعي خود را ندارند. در عين حال روباتهايي که قادر به راه رفتن هستند انرژي بسيار زيادي مصرف مي کنند و نيازمند قدرت محاسبه اي بسيار بالايي براي انجام حرکات خود هستند.

جان اشميت دانشمند دانشگاه اورگان پس از مطالعه اين مطلب که سوسکها قبل از فکر کردن پاهاي خود را براي دويدن حرکت مي دهند تصميم گرفت با الهام از آنها روبات کم مصرف و سريعي را طراحي کند زيرا در اين صورت علاوه بر انرژي در مقدار نيرويي که براي محاسبات رايانه اي صرف مي شود نيز صرفه جويي خواهد شد.

به گفته وي از چنين روباتي مي توان در شرايط تجسسي خطرناک که حضور در آن براي انسانها خطرناک است، استفاده کرد. به اين شکل با استفاده از تعداد زيادي از اين سوسکهاي روباتيک که قابليت برقراري ارتباط با يکديگر را نيز دارند مي توان شبکه اي وايرلس را از عوامل اطلاعاتي براي جمع آوري اطلاعات مورد نياز ايجاد کرد.

بر اساس گزارش لايو ساينس، در مدلهاي رايانه اي اشميت نمونه اي را طراحي کرده اند که مي تواند به صورت ثابت بر روي سطحي که ساختار آن در مناطق مختلف تغيير پيدا مي کند، بدود و در حال حاضر وي به همراه تيمش در حال بررسي ميزان انرژي مورد نياز، حسگرها و تجهيزات بازتابي مورد نياز و زاويه پاهاي روبات است تا روبات نهايي بتواند از پس چنين فعاليت پيچيده اي برآيد.

منبع

لطافت زیبای گل در زیر انگشت های تشریح می پژمرد!آه که عقل این ها را نمی فهمد!این حصار فکر تو اندازه ی من نیست
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۱۷ دی ۱۳۸۸
نام کاربری: lovebarcelona
پیام: ۱,۱۴۴
عضویت از: ۱۶ مرداد ۱۳۸۶
از: پيش شيطان تو سياره ي سرخ
گروه:
- كاربران بلاک شده
يک حرکت زيبا

چهار دانشجو كه به خودشان اعتماد كامل داشتند يك هفته قبل از امتحان پايان ترم به مسافرت رفتند و با دوستان خود در شهر ديگر حسابي به خوشگذراني پرداختند. اما وقتي به شهر خود برگشتند متوجه شدند كه در مورد تاريخ امتحان اشتباه كرده اند و به جاي سه شنبه، امتحان دوشنبه صبح بوده است. بنابراين تصميم گرفتند استاد خود را پيدا كنند و علت جا ماندن از امتحان را براي او توضيح دهند. آنها به استاد گفتند: « ما به شهر ديگري رفته بوديم كه در راه برگشت لاستيك خودرومان پنچر شد و از آنجايي كه زاپاس نداشتيم تا مدت زمان طولاني نتوانستيم كسي را گير بياوريم و از او كمك بگيريم، به همين دليل دوشنبه دير وقت به خانه رسيديم.».....استاد فكري كرد و پذيرفت كه آنها روز بعد بيايند و امتحان بدهند. چهار دانشجو روز بعد به دانشگاه رفتند و استاد آنها را به چهار اتاق جداگانه فرستاد و به هر يك ورقه امتحاني را داد و از آنها خواست كه شروع كنند....آنها به اولين مسأله نگاه كردند كه 5 نمره داشت. سوال خيلي آسان بود و به راحتي به آن پاسخ دادند.....سپس ورقه را برگرداندند تا به سوال 95 امتيازي پشت ورقه پاسخ بدهند كه سوال اين بود: « كدام لاستيك پنچر شده بود؟»....!!!

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۰ دی ۱۳۸۸
گروه:
- کاربران عضو
احداث نيروگاه هسته‌اي در کره ماه

جام جم آنلاين: سازمان ناسا قصد دارد به منظور تامين منابع انرژي مورد نياز فضانورداني که در آينده در کره ماه ساکن خواهند شد، نيروگاه هسته اي مجهز و فشرده اي را در اين قمر احداث کند.

مهندسان ناسا در حال تحقيق بر روي نيروگاه فوق فشرده هسته اي بر روي ماه هستند که مي تواند انرژي کافي براي تامين نيروي ايستگاه ها يا قرارگاه هاي تحقيقاتي در ماه را توليد کند. رآکتوري که در اين نيروگاه ساخته خواهد شد ابعادي برابر ابعاد يک سبد زباله دارد.

زماني که فضانوردان آپولو به ماه سفر کردند، تنها چند روز در آنجا باقي ماندند که باتري ها و سلولهاي تامين انرژي آن براي اين مدت کفايت مي کرد اما اکنون ناسا به اقامت چند هفته اي يا چند ماهي فضانوردان در ماه فکر مي کند که در اين صورت باتري‌ها پاسخگوي نياز انرژي مورد مصرف نخواهند بود.

از اين رو فضانورداني که در ماه اقامت خواهند داشت، براي انجام و ادامه فعاليتهاي علمي و تحقيقاتي خود به منابع انرژي طولاني مدتي نيازمند خواهند بود متخصصان علوم فضايي در حال حاضر تمامي انواع منابع انرژي قابل استفاده را، از صفحات خورشيدي گرفته تا سلولهاي سوختي عظيم، مورد بررسي قرار داده اند.

بر اساس گزارش ديسکاوري، يکي از مناسب ترين ايده ها و طرح هاي ارائه شده استفاده از رآکتورهاي هسته اي کوچک است به اين شکل تمامي نيروگاه در تريلر 18 چرخ اتاق داري گنجانده خواهد شد که در اين صورت وزن کلي اين نيروگاه برابر وزن يک اتومبيل زرهي نظامي "هاموي" خواهد بود.

لطافت زیبای گل در زیر انگشت های تشریح می پژمرد!آه که عقل این ها را نمی فهمد!این حصار فکر تو اندازه ی من نیست
نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۱ دی ۱۳۸۸
گروه:
- کاربران عضو
كنترل تلفن همراه با تنفس

جام جم آنلاين: شرکتي آمريکايي به تازگي فناوري ويژه تلفنهاي همراه ابداع کرده است که به کاربران اجازه مي دهد با استفاده از دم و بازدم با دقتي بالا کنترل عملکردهاي مختلف تلفن همراه خود را به عهده بگيرند.

فناوري جديدي که در زمينه تلفنهاي همراه ارائه شده است مي تواند فناوري صفحات لمسي را به عقب رانده و به تدريج جايگزين آنها شود.

اين فناوري متحول کننده و جديد با نام Sensawaft توسط شرکتي آمريکايي ابداع شده است و مي تواند امکان کنترل تلفنهاي همراه را از طريق تنفس يا دميدن به وجود آورد. با کمک اين سيستم جديد کاربر مي تواند نشانگر و يا يک گزينه را تنها با فوت کردن بر روي نمايشگر با دقتي برابر دقت استفاده از انگشتان دست در حرکت دادن ماوس رايانه، حرکت داده و از آن استفاده کند.

به گفته سازندگان تکنولوژي دميدني اين فناوري براي استفاده هاي نظامي و صنعتي و براي شرايطي که هر دو دست کاربر مشغول به انجام کاري خاص است بسيار کاربردي خواهد بود.

بر اساس گزارش تلگراف، در عين حال با استفاده از فناوري جديد دميدني کاربر مي تواند انواع بازيهاي مخصوص تلفنهاي هوشمند را نيز بدون نياز به استفاده از انگشتان دست اجرا کند.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۱ دی ۱۳۸۸
پاسخ به: روانشناسی و مشاوره
نام کاربری: Barcelona_Winner
پیام: ۵,۲۴۰
عضویت از: ۱۱ آبان ۱۳۸۷
از: زیر آسمان
طرفدار:
- مــســی
- ریــــــوالــــــدو
- اسپانیا - برزیل
- گواردیولا - آراگونز
گروه:
- کاربران عضو
- شورای نخبگان سایت
تست حس ششم ( حتما امتحانش کنید ) !!

آیا حس ششم وجود دارد؟
آیا این یک خرافات قدیی نیست ؟

آیا بعضی از انسانها دارای توانایی های فوق بشری هستند؟

آیا بعضی از انسانها میتوانند چیزهایی را درک کنند که همه در حالت عادی از آن غافلند؟

این سوالات و سوالات نظیر اینها مقدمه ای بود برای آنکه دکتر جی بی راین روانشناس1951 تحقیقات خود را بر روی این بخش از روان انسان آغاز کند و بتواند تکلیف مردم را با گزاشاتی که گاه از گوشه و کنار دنیا درباره انسانی با توانایی فوق بشری به گوش میرسد روشن کند در ابتداب تحقیقات به سراغ انسانهای رفت که این تواناییها را از خود بروز داده بودند با تحقیقات وآزمایشات کاملا علمی در آزمایشگاه بر روی این افراد در شرایط صحیح آزمایشگاهی متوجه شد نیروهایی در بعضی از انسانها وجود دارد که کاملا غیر متعارف بوده و به هیچ عنوان نمیتوان منکر آنها شد

بطور نمونه خانم نی نل کولاگیتا (Ninel Kulagina) در روسیه بارها در مقابل چشم های افراد و محققان توانسته است به کمک امواج و انرژی دستهای خود ، از فاصله جعبه های کبریت را جابجا کند و اشیا را به حرکت در آورد

یا آزمایشات بسیاری به روی کامنسکی و نیکلایف در روسیه انجام شده است این افراد دارای قدرت فوق روانی ، توانسته اند با انرژی و امواج خود لامپی را روشن و خموش کنند و یا فرد مقابل را دچار گیجی و سردرد نمایند و صدها مورددیگر

کتر راین با پایه گذاری شاخه جدیدی در روانشناسی به نام فراروانشناسی (para psychology) محملی برای مطالعه وشناخت نیروهای فوق بشری و همچنین تقویت وآموزش این شاخه ازعلم ایجاد نمود.

این توانایی ها را میتوان در چند زیرشاخه مختلف جای داد

1- (telepaty) یا خواندن افکار دیگران و(telepsyshi) انتقال فکری به مغز دیگران

2- (clairvoyance)غیبگویی یا روشن بینی که شخصی میتواند از جایی از دور دست یا گذشته آگاهی بیابد

3- (precognition)پیشگویی که شخصی میتواند از اتفاقات آینده خبردار شود .

4- (psychokinesis) که شخص میتواند برروی اجسام وموجودت از راه فکر تاثیر بگذارد

بررسی ها و مطالعات علمی وجود چنین نیروئی را در انسان تائید کرده است لیکن چه تعددی واقعا می توانند از این دقت برخوردار باشند ، یا بعبارتی چه افرادی قادر می شوند اشیاء را از فاصله با قدرت روانی و انرژی خود به حرکت در آورند ، یافته ها بسیار محدود است و بنظر می رسد این کار نیاز به استعداد و پتانسیل خاصی است که در افراد بسیار نادری وجود دارد . البته می توان با تمریناتی نظیر هیپنوتیزم ،یوگا،مدیتیشن و تمرکز روی نیروهای درون این توانایی را تقویت نمود اما اینکه چند نفر موفق به این کار شوند،امکانش محدود است

یکی از مشکلات تحقیقاتی در این زمینه وقوع تعداد کم قدرت فوق روانی است. آنچه در سال های اخیر در این زمینه رخ داده است، مسیر جدیدی است که متا – آنالیز (Meta – Analysis) نامیده می شود. این راه جدید نتایج بسیار متفاوت حاصل از مطالعات فرا روان شناختی را جمع آوری نموده و از نظر آماری نتایج قابل توجهی ، از آن استخراج نموده است

هنگامی که این نتایج جمع آوری شد بطور شگفت آوری میزان وقوع برخی از توانایی های فوق طبیعی و ESP نشان داده شد

برخی از این نتایج ( آزمون های متا – آنالیز ) نتیجه تحقیقات در دانشگاه مهندسی پرینستون ( PEAR) (Princeton Engineeriny Anomalies) روی جنبه های فوق طبیعی است. این آزمایشات میکروسایکوکنیزیز (Micro-PK) توسط رابرت جان وراجر نلسون انجام شده است اما قابل ذکر اینکه وقوع حرکت روانی اجسام در افراد نادراست ولی امکان پذیر می باشد.

تجربیات فراحسی از موضوعات مورد توجه بسیاری از شما دوستان عزیز هم بود که پس از ارسال ایمیلهایی که درمورد کلاس آموزش خودهیپنوتیزم دراین مدت کوتاه نوشتم ودوست عزیزم آقای علی اخوان برای شما ارسال کردند سوالات بسیاری هم در این خصوص از شما عزیزان دریافت کردم که بیشتر پرسیده میشد که آیا با شرکت دراین کلاسها میتوان به این ادراکات دست پیدا کرد و یا ادراکات فراحسی خود را با این کلاسها تقویت نمود در پاسخ به این سوالات باید بدانید دست یافتن به چنین توانایی هایی به تلاش و پشت کار فراوان نیاز دارد اما برخلاف تحقیقات فراروانشناسی مطالعه زند گی عارفان نشان داده است این توانایی ها را همه میتوانند داشته باشند اما با تهذیب نفس و کوشش فراوان. حالا اگر احساس میکنید پتانسیل این استعدادها در شما وجود دارد و میتوانید زودتر از دیگران این استعدادهای خودرا شکوفا نمائید بد نیست حس ششم خودتان را محک بزنید. تست ESP که در زیر آمده میتواند محک مناسبی برای شناخت این حس در شما باشدو برای تقویت این نیروها در کلاس هیپنوتیزم نیز شرکت کنید.

پرسشنامه ESP )سنجش مقدماتی نیروی خارق العاده شما(

در این پرسشنامه 12 سوال ساده از حس ششم وجود دارد . وقتی با دقت به آنها پاسخ می دهید می توانید تا حدودی حدس بزنید از چه میزان نیروی خارق العاده و فوق روانی برخوردارید؟

سوال 1: وقتی تلفن زنگ می زند؛

الف- گاهی می دانم یا حس می کنم پشت تلفن چه کسی است.

ب- اغلب حدس می زنم پشت تلفن چه کسی است.

ج- هرگز حدس نمی زنم ممکن است چه کسی باشد.

سوال 2: وقتی در سر کار عصبانی یا پریشان می شوم ؛

الف- کارم را به احتی انجام می دهم و مسئله یا مشکلی پیش نمی آید.

ب- غالبا متوجه می شوم که دستگاهی عیب و نقصی پیدا کرده است.

ج- همیشه می فهم دقیقا کدام دستگاه خراب است یاکجای کار میلنگد.

سوال 3 : وقتی در هنگام رانندگی در یک شهر یا مسیر نا آشنا و غریب راه را گم می کنم ؛

الف- فورا ماشین را نگه می دارم و به نقشه شهر رجوع می کنم

ب- مسیری را که حدس می زنم برای حرکت انتخاب می کنم .

ج- بطور غریزی و نا خود آگاه مسیری را که احساس می کنم در پیش می گیرم و مستقیما به هدف می رسم

سوال 4: من شخصی هستم که ؛

الف- در یک مهمانی بسیار پرشور و نشاط و گل وسط مسهمانی هستم.

ب- دوست دارم ابراز عقیده کنم اما نه چندان افراطی .

ج- ترجیح می دهم به مشورت و نظر دیگران عمل کنم

سوال 5: زمانیکه هیچ چیز بر وفق مراد من نیست ؛

الف- عقب نشینی می کنم و افسرده و غمگین می شوم.

ب- نگران و ناراحت می شوم اما امید دارم

ج- سعی می کنم از مشکلات دوری جویم و به همه چیز خوش بین باقی بمانم.

سوال 6: موقع بازی تخته نرد ( یا منچ) که در آن شانس حرف اول را می زند ؛

الف- ضمن آنکه دقت می کنم اما بی خیال هستم.

ب- خود را کاملا خوش شانس احساس می کنم.

ج- دست به خطر می زنم ، اهل ریسکم و متوجه می شوم که تاس ، بنا به میل خودم تحت تاثیر قرار گرفته است.
سوال 7: زمانیکه من برای اولین بار کسی را ملاقات می کنم ؛
الف- فوری شخصیت اورا ارزیابی می کنم

ب- حدس می زنم که چگونه فردی باشد.

ج- قضاوت و داوری را به بعد موکول می کنم .

سوال 8: آنطور که من هستم ؛
الف- فکرم منطقی و نظام مند است.

ب- ایده های تازه و جدید دارم .

ج- بینهایت خلاق و هنرمند هستم.
سوال 9: در ارتباط با تولد بچه جدید و نوزاد ؛
الف- مراقبت از بچه رابه فرد دیگری واگذار می کنم

ب- درست زمانی بیدار می شوم که نوزاد نیاز به خوردن دارد.

ج- می دانم چه زمانی کودک سرگشته و ناراحت است و جلوتر می فهمم و عکس ا لعمل نشان میدهم .
سوال 10 : زمانیکه می خوابم ؛
الف- خواب های رنگی ( متنوع) می بینم .

ب- هرگز خواب نمی بینم .

ج-اغلب خواب من، واقع ؛ اتفاق می افتد و به حقیقت می پیوندد.

سوال 11: در ارتباط با نیروی خارق العاده (ESP) ؛
الف- در ارتباط با وجود نیرو های خارق العاده (ESP) ، دید بازی دارم.

ب- چنین نیرو هائی را بعنوان حقیقت محض می پذیرم

ج- فکر می کنم چنین چیزهائی بی معنی است.
سوال 12 : وقتیکه به توده ای از ابرها در آسمان خیره می شوم؛
الف- ابرها را به شکل صورت هایی می بینم

ب- تصاویر متغییر و عوض شده می بینم .

ج- فقط ابر می بینم .

پاسخنامه و نتایج ESP تست 12 سوالی Craig Hamilton – parker

رای جواب اول 3امتیاز ، جواب دوم 2 امتیاز ، جواب سوم 1 امتیاز

نمره 12 تا 20 : ضعیف :شما را طولانی در پیش دارید و ذهن تان به اندازه یک شالی برنج از نیروی ESP برخوردار است .

نمره 20تا 28 : متوسط: بد نیست . شما احتما لا دارای نیروی ESP هستید.

نمره 28 تا 36 : عالی

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیهَا وَ بَعلِهَا وَ بَنیهَا وَ سِرِّالمُستَودَعِ فِیهَا بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِهِ عِلمُک
۲۱ دی ۱۳۸۸
گروه:
- کاربران عضو
ايتاليايي‌ها پرحرف‌ترين کاربر موبايل

جام جم آنلاين: نتايج تحقيقات سازمان مخابرات انگلستان در کشورهاي گروه 7 نشان مي دهد که ايتاليايي‌ها با 97 ميليارد دقيقه مکالمه با موبايل پرحرف ترين کاربران تلفن همراه هستند.

آلمانيها در اروپا بيشترين دلبستگي را به تلفنهاي ثابت قديمي دارند به طوري که هنوز 65 درصد از شهروندان آلمان داراي حداقل يک خط تلفن ثابت در خانه هستند و از هر 10 نفر تنها 6 نفر داراي يک تلفن موبايل است. اين درحالي است که به نظر مي رسد ايتاليايي‌ها اعتياد زيادي به تلفن همراه دارند و در اين کشور براي 100 نفر 77/155 سيم کارت ثبت شده است.

وابستگي به تلفن همراه در هيچ يک از کشورهاي گروه 7 تا اين حد بالا نيست به طوري که در آلمان 35/129 سيم کارت براي هر 100 نفروجود دارد.

گزارش سازمان مخابرات انگلستان (Ofcom) با انجام تحقيقاتي در کشورهاي عضو گروه 7 نشان مي دهد که در سال 2003 در ايتاليا براي هر 100 نفر 66/97 سيم کارت وجود داشت به طوري که در مدت پنج سال يک رشد 11/58 درصدي به ثبت رسيده است. به موازات اين رشد از تعداد مشترکان تلفنهاي ثابت کاسته شده است به طوري که در حال حاضر11/40 تلفن ثابت براي هر 100 نفر وجود دارد.

همچنين در سال 2003 ايتاليايي‌ها 102 ميليارد دقيقه با تلفن ثابت صحبت کردند که اين رقم در سال 2008 به 80 ميليارد دقيقه کاهش يافت. اين درحالي است که ميزان صحبت با تلفن همراه از 52 هزار دقيقه در سال 2003 به 97 ميليارد دقيقه در سال 2008 رسيد.

براساس گزارش لارپوبليکا، در ژاپن استفاده از تلفن همراه از 20 درصد سال 2003 به 83 درصد در سال 2008 و در آمريکا از 36 درصد به 60/89 درصد افزايش يافته است.

در اين ميان به نظر مي رسد که شهروندان کانادايي علاقه چنداني به تلفن همراه ندارند به طوري که 35 درصد از کانادايي ها هنوز تلفن همراه ندارند.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۲ دی ۱۳۸۸
گروه:
- کاربران عضو
پس از 40 سال كشف شد
راز مرگ نخستين انسان فضانورد

جام جم آنلاين: يک کميسيون مستقل روسيه پس از گذشت 40 سال از مرگ يوري گاگارين سرانجام موفق شد راز مرگ اولين انساني را که از مرزهاي اتمسفر زمين گذشت کشف کند.

يوري گاگارين در مارس 1968 در اثر يک سانحه هوايي در مدت يک پرواز عادي آزمايشي در سن 34 سالگي درگذشت.

وي در اين پرواز آزمايشي خلبان يک شکاري Mig-15 بود و در ارتفاع سه هزار متري پرواز مي کرد. اين هواپيما پس از سقوط در جنگلهاي اطراف محل پرواز سقوط کرد و به همراه گاگارين کمک خلبان او نيز کشته شد.

اکنون پس از گذشت بيش از 40 سال از آن سانحه يک کميسيون مستقل به سرپرستي ايگور کنزنتسوف سرهنگ بازنشسته نيروي هوايي شوروي سابق پس از 9 سال تحقيقات گسترده موفق به کشف دلايل اين سقوط شد.

نتايج تحقيقات اين کميسيون نشان مي دهد که علت سقوط اين هواپيما ورود هوا به داخل کابين خلبان بوده است.

به گزارش تلگراف، زماني که گاگارين متوجه ورود هوا به کابين شد سعي کرد به همراه کمک خلبان ولاديمير سريوگين ارتفاع خود را کاهش دهد اما اين کاهش ارتفاع به دليل ورود هوا به داخل هواپيما با سرعت بسيار بالايي انجام شد و به اين ترتيب هواپيماي جنگي Mig-15 در نزديکي جنگل سقوط کرد.

يوري گاگارين در سال 1961 در حالي که تنها 27 سال داشت به عنوان اولين انسان به فضا سفر کرد.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۲ دی ۱۳۸۸
گروه:
- کاربران عضو
گوگل واژه دهه اول قرن شد

جام جم آنلاين: مجمع زبانشناسان آمريکا گوگل را به عنوان واژه دهه اول نخستين قرن هزاره سوم و واژه "توييت" را به عنوان کلمه سال 2009 انتخاب کرد.

انجمن گويش آمريکا اجلاس سالانه خود را با حضور زبانشناسان آمريکايي در بالتيمور برگزار کرد.اين انجمن معتبر که 121 سال قبل ايجاد شده است به صورت سنتي همه ساله "واژه سال" را انتخاب مي کند.

براي سال 2009 واژه "توييت" (پيامهايي که روي ميکروبلاگ توييتر نوشته مي شوند) انتخاب شد اما امسال اين مجمع بايد واژه دهه را نيز بر مي گزيد.

به گزارش واشنگتن پست، به همين منظور سرانجام پس از بررسيهاي طولاني "گوگل" به عنوان "واژه اولين دهه قرن 21" معرفي شد.

گوگل در سال 2009 ديکشنري آنلاين خود را راه اندازي کرد که به نظر مي رسد مورد توجه زبانشناسان اين انجمن قرار گرفته است.

اين ديکشنري تلفظ صوتي، معاني، مترادفها و متضادهاي يک واژه را بيان مي کند. همچنين مي تواند معني واژه را به 28 زبان زنده دنيا به اضافه چيني ماندارين، چيني ساده، عربي و گجراتي نيز ارائه کند. تمام نتايج به دست آمده مي توانند ذخيره شوند.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۲ دی ۱۳۸۸
نام کاربری: lovebarcelona
پیام: ۱,۱۴۴
عضویت از: ۱۶ مرداد ۱۳۸۶
از: پيش شيطان تو سياره ي سرخ
گروه:
- كاربران بلاک شده
دكتر فيروز نادري يكي از مديران ارشد ناسا

اينم پير اميديار موئسس و رئیس شرکت EB از بنیانگذران تجارت الکترونیک جهان

فرزاد ناظم مدیر فنی سایت جهانی یاهو

پرفسور لطفی زاده استاد دانشگاه آمریکا ، پدر منطق فازی ، کامپیوتر هوشمند ، بنیانگذار نسل سوم کامپیوتر در جهان

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۲ دی ۱۳۸۸
گروه:
- کاربران عضو
اولين تلفن همراه متعلق به ناصرالدين شاه بود

خبرگزاري فارس: اولين تلفن همراه كه شكل و شمايلي به تلفن‌هاي همراه امروزي ندارد، متعلق به ناصرالدين شاه بود.

به گزارش خبرنگار "سرويس فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، اولين تلفن همراه موجود در ايران متعلق به ناصرالدين شاه بوده است.
شكل و شمايل اين تلفن همراه كه در سال 1230 توليد شده است، به تلفن‌هاي همراه امروزي شباهتي ندارد.

اين تلفن همراه در سفرها همراه ناصرالدين شاه بوده و در زمان نياز به كابل‌هاي كشيده شده بين راه وصل و با مخاطب مورد نظر تماس تلفني برقرار مي‌شده است.
اين تلفن داراي راهنماي فارسي بوده و ساخت كارخانه البيس شهر زوريخ مي‌باشد.

نمایش امضا ...
مخفی کردن امضا ...
۲۳ دی ۱۳۸۸

برو به صفحه
برای ارسال پیام باید ابتدا ثبت نام کنید!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۳۲
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۲۹۵
پیام‌های جدید
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۴ پاسخ
۵۴۶,۶۵۵ بازدید
۱ روز قبل
یا لثارات الحسن
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۱ پاسخ
۱۱,۶۱۷,۳۶۳ بازدید
۱ روز قبل
یا لثارات الحسن
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۱۹۸ پاسخ
۸,۳۵۳,۴۴۸ بازدید
۱ روز قبل
یا لثارات الحسن
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۴۴,۵۸۹ بازدید
۲۴ روز قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۰۲,۵۷۷ بازدید
۲۴ روز قبل
رویا
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۸ پاسخ
۴۳۶,۱۷۲ بازدید
۲ ماه قبل
jack jinhal
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۲ پاسخ
۱,۲۳۴,۱۳۹ بازدید
۶ ماه قبل
مهسا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۵,۶۷۴ بازدید
۶ ماه قبل
jalebamooz
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۲ پاسخ
۱,۹۳۲ بازدید
۱۰ ماه قبل
phaidyme
تغییرات سایت
انجمن اتاق گفتگوی اعضاء و ناظران
۱,۵۵۷ پاسخ
۲۷۶,۹۷۷ بازدید
۱۱ ماه قبل
یا لثارات الحسن
حاضرین در سایت
۲۲۰ کاربر آنلاین است. (۱۳۹ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۲۲۰

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!