به اولین سایت تخصصی هواداران بارسلونا در ایران خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!

شناسه کاربری:
کلمه عبور:
ورود خودکار

نحوه فعالیت در انجمن‌های سایت
دوستان عزیز توجه کنید که تا زمانی که با نام کاربری خود وارد نشده باشید، تنها می‌توانید به مشاهده مطالب انجمن‌ها بپردازید و امکان ارسال پیام را نخواهید داشت. در صورتی که تمایل دارید در مباحث انجمن‌های سایت شرکت نمایید، در سایت عضو شده و با نام کاربری خود وارد شوید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر چیز، با مراجعه به انجمن قوانین و شرح وظایف ضمن مطالعه قوانین سایت، با نحوه اداره و گروه‌های فعال در سایت و همچنین شرح وظایف و اختیارات آنها آشنا شوید. به علاوه دوستان عزیز بهتر است قبل از آغاز فعالیت در انجمن‌ها، ابتدا خود را در تاپیک برای آشنایی (معرفی اعضاء) معرفی نمایند تا عزیزان حاضر در انجمن بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

همچنین در صورتی که تمایل دارید در یکی از گروه‌های کاربری جهت مشارکت در فعالیت‌های سایت عضو شوید و ما را در تهیه مطالب مورد نیاز سایت یاری نمایید، به تاپیک اعلام آمادگی برای مشارکت در فعالیت‌های سایت مراجعه نموده و علائق و توانایی های خود را مطرح نمایید.
تاپیک‌های مهم انجمن
در حال دیدن این عنوان: ۳ کاربر مهمان
این عنوان قفل شده است!

پاسخ به: اخبار و حواشی لالیگا
نام کاربری: MM-Masoud
پیام: ۸,۲۷۵
عضویت از: ۲۸ دی ۱۳۸۹
گروه:
- کاربران عضو
مورینیو فهرست رئال را اعلام کرد/ همه بازیکنان اصلی هستند

همه بازیکنانی که احتمال غیبت آنها در بازی امشب وجود داشت به موقع آماده شده اند

ژوزه مورینیو، سرمربی رئال مادرید، فهرست تیمش برای دیدار امشب مقابل بارسا را اعلام کرد.

در این فهرست نام 19 بازیکن دیده می شود اما فرناندو گاگو و لاسانا دیارا، هر دو به دلیل مصدومیت در این فهرست جایی ندارند.

همه بازیکنانی که احتمال غیبت آنها در بازی امشب وجود داشت به موقع آماده شده اند و می توانند در دیدار امشب تیم شان را همراهی کنند.

دروازه بان ها: کاسیاس، دودک، آدان

مدافعان: گارای، راموس، کاروالیو، په په، مارسلو، آربلوا

هافبک ها: ژابی آلونسو، اوزیل، دی ماریا، خدیرا، گرانرو، کاکا

مهاجمان: کریس رونالدو، کریم بنزما، آدبایور، ایگواین

هیچ‌وقت به سرباز نمی‌گن «جمعه‌ها تعطیله نجنگ»
۳۱ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
پیش بینی جانشین پل پیشگو/ ایکر اختاپوس: رئال قهرمان کوپا دل ری می شود

ایکر اختاپوس پیش از این، دیدار شنبه شب دو تیم را که در سانتیاگو برنابئو برگزار شد، به درستی پیش بینی کرد

اختاپوس 35 پوندی ای که نام خاطر کاسیاس، دروازه بان رئال مادرید نام ایکر را برای او انتخاب کرده اند، پیش بینی کرد که در فینال رقابت های کوپا دل ری که امشب بین تیم های رئال و بارسا برگزار خواهد شد، تیم مادریدی به پیروزی می رسد.

ایکر اختاپوس پیش از این، دیدار شنبه شب دو تیم را که در سانتیاگو برنابئو برگزار شد، به درستی پیش بینی کرد.

در دومین پیش بینی که روز گذشته با قوطی های ساردین که لوگوی تیم ها روی آن بود، برگزار شد، ایکر قوطی رئال را برداشت.

این در حالی است که در پیش بینی روز جمعه، ایکر 15 دقیقه بدون اینکه به قوطی هیچ یک از تیم ها سرک بکشد، در آب غوطه ور بود. دیدار روز شنبه رئال – بارسا در نهایت با تساوی 1-1 به پایان رسید.

دو تیم دو بار دیگر در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل هم قرار خواهند گرفت.

۳۱ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
آنخل کاپا، سرمربی سابق رئال: مورینیو از یک شکست سنگین دیگر مقابل بارسا می ترسد/ همه می دانند بارسا بهترین تیم دنیاست

من طرفدار رئال هستم اما دلم می خواهم بارسا پیروز شود

" من طرفدار رئال هستم اما دلم می خواهم بارسا پیروز شود. من شاهد نمایش یکی از بهترین تیم های تاریخ فوتبال هستم. چرا می خواهم رئال ببازد؟ چون همیشه می خواهم بهترین تیم برنده شود."

این جملات منحصر به فرد برای معرفی یک شخصیت منحصر به فرد کافی است. آنخل کاپا، سرمربی فعلی تیم خیمناسیا لاپلاتای آرژانتین که در فصل 95-1994 به همراه خورخه بالدانو رئال را قهرمان لالیگا کرد.

او کسی است که فوتبال را نسبت به بقیه از زاویه ای دیگر می بیند.

سایت گل در آستانه دیدار حساس امشب رئال- بارسا با آنخل کاپا گفتگویی اختصاصی انجام داده است. کاپا گفت انجام چهار ال کلاسیکو در 18 روز ، در آرژانتین هم به اندازه اسپانیا شور و هیجان ایجاد کرده زیرا بازیکنان آرژانتینی زیادی در ترکیب دو تیم وجود دارند.

" ما بی صبرانه در انتظار این دیدارها هستیم، بیش از همه به خاطر بارسلونا. اینجا آرژانتین است. تقریبا همه آنهایی که از فوتبال سر در می آورند می دانند بارسلونا بهترین تیم دنیاست و به همین دلیل می خواهند بازی این تیم را ببینند.

رئال هم بازیکنان بزرگی دارد. شاهد بازی های جذابی خواهیم بود."

او همچنین در مورد دیدار شنبه شب دو تیم که با تساوی 1-1 به پایان رسید، گفت:" شیوه رئال خیلی تغییر کرده بود. آنها در نوکمپ طوری به میدان رفتند که انگار با بارسا شرایط برابری دارند که با توجه به اعتبار و پرستیژ این تیم کاملا طبیعی بود اما برنابئو آنها با 7 بازیکن دفاع می کردند.

دو تیم 8 امتیاز اختلاف داشتند و این باعث شده بود رئال سعی کند یک بار دیگر شکست سختی از حریف نخورد. اگر هدف شان این بود، به آن رسیدند. "

او اعتقاد دارد مورینیو برای فینال کوپا دل ری تغییری در تاکتیک هایش ایجاد نخواهد کرد:" مورینیو از شکست نمی ترسد اما دلش نمی خواهد یک بار دیگر 4-5 گل بخورد."

۳۱ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
پپ گواردیولا: می دانیم چطور به پیروزی برسیم

این دومین رویارویی دو تیم از چهار دیداری است که باید در 18 روز انجام دهند و می تواند اولین قهرمانی دو تیم در رقابت های این فصل باشد

پپ گواردیولا، سرمربی بارسلونا، تاکید کرد تیمش کاملا آماده رویارویی با رئال مادرید در فینال کوپا دل ری است.

این دومین رویارویی دو تیم از چهار دیداری است که باید در 18 روز انجام دهند و می تواند اولین قهرمانی دو تیم در رقابت های این فصل باشد.

سزمربی کاتالان ها در گفتگو با خبرنگاران گفت:" این یک فینال است و هر اتفاقی می تواند رخ دهد. جو لذت بخشی بر بازی حاکم خواهد بود. ما باید شجاعانه بازی کنیم و البته برای حریف هم احترام قائل باشیم.

رئالی ها امکانات زیادی دارند و آنچه انجام می دهند به خودشان بستگی دارد. ما باید برای اینکه په په را از جریان بازی خارج کنیم، توپ را سریع تر در زمین به جریان بیندازیم. اگر توپ سریعتر جریان پیدا کند، خط دفاعی جا می ماند.

ما باید با هم صحبت می کردیم و اکنون نیاز داریم که بهتر بازی کنیم و موقعیت های بیشتری نیز به وجود بیاوریم."

گواردیولا همچنین در مورد بازگشت پویول به تیم بعد از مصدومیت در دیدار شنبه شب صحبت کرد.

" پویول بعد از مصدومیت که موجب شد سه ماه از میادین دور باشد، اکنون شرایط بسیار بهتری دارد. او با ریتم خوبی تمرین می کند و در سفر به والنسیا همراه ما خواهد بود."

سرمربی آبی و اناری ها همچنین تاکید کرد که تیمش می تواند در طول دیدار با تاکتیک های مختلفی بازی کند.

" ما می توانیم به شیوه های مختلفی بازی کنیم. ما می دانیم برای پیروزی باید چه کاری انجام دهیم. دیدار شنبه شب در برنابئو یک نقطه مرجع برای ماست. ما از بعضی لحاظ خوب بازی کردیم اما از بعضی جهات نیز خوب نبودیم. ما باید با عمق بیشتری کار کنیم.

باید شجاع باشیم و برای پیروزی تمام تلاش مان را بکنیم."

۳۱ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
ژوزه مورینیو: من تصمیم می گیرم رئال چطور بازی کند، نه دی استفانو

آقای خاص کسی نیست که در مقابل انتقادات سکوت کند؛ حتی اگر از طرف اسطوره ای مانند دی استفانو باشد.

پژوزه مورینیو، سرمربی رئال مادرید، معتقد است در دیدار امشب فینال کوپا دل ری، دو تیم رئال و بارسا از شانس برابر برای پیروزی برخوردارند. او همچنین به صحبت های آلفردو دی استفانو، اسطوره باشگاه رئال، که تاکتیک او در دیدار شنبه شب برابر بارسا را زیر سوال برد، پاسخ داد.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" من نمی خواهم هیچ حرف غیرمعمولی بزنم زیرا در دیدار فینال هیچ تیمی شانس بیشتری ندارد. هر دو تیم از شانس برابری برای پیروزی برخوردارند. امیدواریم بازی زیبایی ببنیم و امیدوارم هیچ برخورد و تنشی بین تماشاگران در ورزشگاه و خیابان ها رخ ندهد.

حرف های خاصی برای دیدار فینال وجود دارد و من واقعا به آنها باور دارم. من در فینال های زیادی حضور داشته ام که تیم حریف واقعا از تیم من قوی تر و سرتر بوده اما آن دیدارها هم کاملا برابر و پایاپای پیش رفته است. این طبیعت فینال هاست.

این اولین فینال من با رئال مادرید محسوب می شود اما من کاملا راحت هستم. من دیدارهای زیادی مانند این را تجربه کرده ام. به همین دلیل است که بسیار آرام هستم . اعتماد به نفس ما از سخت کوشی ما برای رسیدن به موفقیت ناشی می شود. اگر قهرمان شویم، فوق العاده خواهد بود و اگر این اتفاق رخ ندهد، به کارمان ادامه می دهیم."

آقای خاص کسی نیست که در مقابل انتقادات سکوت کند؛ حتی اگر از طرف اسطوره ای مانند دی استفانو باشد.

" او یکی از مهمترین افراد در تاریخ باشگاه رئال مادرید است و در مقابل من هیچ جایی در تاریخ رئال ندارم. اما در حال حاضر من مربی رئال هستم و مربی است که تصمیم نهایی را می گیرد.

ما با چهار مدافع، سه هافبک و سه مهاجم بازی خواهیم کرد. در این دیدار یک سانتر فوروارد خواهیم داشت. ما می خواهیم وقتی صاحب توپ هستیم، حمله کنیم و به گل برسیم. وقتی هم توپ را از دست دادیم، دفاع می کنیم. این به همه تیم بستگی دارد. کل تیم باید در هر دو زمان فعال باشد."

۳۱ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
فهرست بازیکنان بارسا برای دیدار امشب اعلام شد/ پویول هم هست

پویول در دیدار شنبه شب دو تیم در سانتایگو برنابئو آسیب دید و این نگرانی وجود داشت که نتواند تیمش را در دیدار امشب همراهی کند

کارلس پویول، کاپیتان متعصب آبی و اناری ها در فهرست 20 نفره تیمش برای دیدار امشب مقابل رئال در فینال کوپا دل ری حضور دارد.

پویول در دیدار شنبه شب دو تیم در سانتایگو برنابئو آسیب دید و این نگرانی وجود داشت که نتواند تیمش را در دیدار امشب همراهی کند.

این اولین بازی پویول بعد از سه ماه مصدومیت بود اما مجبور شد در اواسط نیمه دوم جای خود را به سیدو کیتا بدهد.

باشگاه بارسا نیز پیش از این اعلام کرد پویول می تواند در این دیدار به میدان برود و گواردیولا نیز او را در فهرست تیمش قرار داد.

دروازه بان ها: والدس، پینتو

مدافعان: ماسچرانو، فونتاس، پویول، مکسول، ادریانو، پیکه، آلوس، میلیتو

هافبک ها: بوسکتس، کیتا، ژاوی، اینیستا، آفلای، تیاگو

مهاجمان: مسی، پدرو، ویا، خفرن

۳۱ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
فرناندو مورینتس: رئال می تواند بارسلونا را شکست دهد

او معتقد است تساوی 1-1 شنبه شب در برنابئو ، رئالی ها در شرایط ذهنی بهتری نسبت به حریف قرار داده است

- فرناندو مورینتس، مهاجم سابق کهکشانی ها اعلام کرد این تیم می تواند در دیدار امشب فینال کوپا دل ری، بارسا را شکست بدهد.

او معتقد است تساوی 1-1 شنبه شب در برنابئو ، رئالی ها در شرایط ذهنی بهتری قرار داده است. رئالی ها در این دیدار در اوایل نیمه دوم 10 نفره شدند اما در نهایت توانستند یک امتیاز از حریف بگیرند.

او در گفتگو با مارکا گفت:" فکر می کنم بعد از بازی شنبه شب، رئال از شرایط بهتری برخوردار است.

آنها بعد از اینکه 10 نفره شدند، توانستند به بازی برگردند و نتیجه را به تساوی بکشند و این نشان می دهد که می توانند بارسا را شکست دهند.

بارسلونا به اندازه 4 یا 5 ماه قبل قوی نیست . من مطمئنم که رئالی ها می توانند آنها را شکست دهند و قهرمان کوپا دل ری شوند."

۳۱ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
ال کلاسیکو: پنجمین فینال رئال در مستایا

رئالی ها آخرین قهرمانی شان در کوپا دل ری را 18 سال قبل در همین ورزشگاه جشن گرفتند

دیدار امشب رئال مقابل بارسا در فینال کوپا دل ری، پنجمین فینالی است که رئالی ها در این ورزشگاه برگزار می کنند.

در چهار دیدار قبلی، رئالی ها 2 بار به پیروزی رسیدند و 2 بار نیز شکست خوردند. باید منتظر ماند و دید که کهکشانی ها در دیدار امشب چه خواهند کرد.

رئالی ها آخرین قهرمانی شان در کوپا دل ری را 18 سال قبل در همین ورزشگاه جشن گرفتند و این فرصت را دارند که این افتخار را بار دیگر در همین ورزشگاه تکرار کنند.

1- اسپانیول 2-1 رئال مادرید (3 فوریه 1929)

رئالی ها اولین بار در سال 1929 فینال کوپا دل ری را در مستایا برگزار کردند. در روزهای قبل از برگزاری بازی باران شدیدی در شهر والنسیا بارید و چیزی نمانده که به علت آب گرفتگی زمین، این دیدار برگزار نشود. اما یک اتفاق سیاسی مانع از این شد. دستگیری خوسه سانچس گررا، وزیر سابق امور خارجه و پسرش،رافائل (که بعدها رئیس باشگاه رئال شد) موجب شد تا مقامات از ترس شورش مردم، این بازی را برگزار کنند. براساس گزارش ها رئالی ها در این دیدار برتر بودند اما در نهایت مقابل اسپانیولی که دروازه بانی همچون زامورا را در اختیار داشت، شکست خوردند.

2- رئال مادرید 2-1 بارسلونا (21 ژوئن 1936)

این دیدار در آخرین فصل دوران حرفه ای ریکاردو زامورا انجام شد. این دروازه بان افسانه ای نقش مهمی در پیروزی رئال مقابل بارسلونا داشت. ایخنیو و سیمون لوکه در دقایق ابتدایی برای رئال گلزنی کردند اما اسکولا در دقیقه 27 اختلاف را برای بارسا به حداقل رساند. زامورا در آخرین دقیقه بازی ضربه اسکولا را مهار کرد تا دروازه تیمش برای بار دوم باز نشود. این دیدار، اولین فینال جام حذفی بین رئال و بارسا بود که تنها چند روز بعد از آغاز جنگ داخلی برگزار شد.

3- بارسلونا 2-0 رئال مادرید (5 آوریل 1990)

تا پیش از دیدار امشب، مستایا میزبان پنجمین و آخرین رویارویی بارسا و رئال در فینال کوپا دل ری بود. سفیدها که هدایت آنها را جان توشاک برعهده داشت، صدرنشین لالیگا بودند اما نتوانستند تیم کرویف را شکست بدهند. فرناندو ایه رو در همان نیمه اول اخراج شد و هوگو سانچس و امیلیانو بوتراگنیو موقعیت های زیادی را از دست دادند. در نهات بارسا با دو گل آمور و سالیناس به پیروزی رسید.

4- رئال مادرید 2-0 ساراگوسا (26 ژوئن 1993)

رئالی که هدایت آن را بنیتو فلورس برعهده داشت، یک بار دیگر به فینال کوپا دل ری رسید و این بار مقابل ساراگوسا قرار گرفت. آنها بارسلونا را در نیمه نهایی حذف کردند. تساوی 1-1 در برنابئو و پیروزی 2-1 در نوکمپ، حکم به صعود سفیدها داد. در فینال نیز رئالی ها به لطف گل زیبای بوتراگنیو و گل دیگری از لاسا، 2-0 ساراگوسا را شکست دادند. این آخرین قهرمانی رئال در کوپا دل ری بود.

۳۱ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
دل‌بوسکه: هیچ تیمی بخت اصلی قهرمانی جام حذفی نیست

مربی اسپانیا می‌گوید نمی‌توان قهرمان را تعیین کرد.

بارسلونا و رئال مادرید دیدار فینال جام حذفی در مستایا را برگزار می‌کنند.

بیسنته دل‌بوسکه، مربی اسپانیا که در والنسیا به سر می‌برد می‌گوید: «دو تیم منابع بسیاری دارند که می‌توانند با آنها پیروز شوند. هر اتفاقی ممکن است. این تنها یک بازی است و دو تیم در موضعی برابر بازی را آغاز خواهند کرد.»

بارسلونا شنبه بسیار بیش از حریف توپ را در اختیار داشت، اما هر دو تیم می‌توانستند در آن بازی پیروز شوند.

دل‌بوسکه که دو بار با مادرید قهرمان لیگ قهرمانان شده می‌گوید تیمی که مسلط باشد بازی را می‌برد: «صرف نظر از سبک بازی، هر تیمی که سلطه بیشتری بر بازی داشته باشد پیروز می‌شود.

اما هیچ تیمی بخت اصلی نیست؛ هم رئال مادرید و هم بارسلونا بازیکنان خیلی خوبی دارند.»

آخرین موفقیت رئال مادرید در لیگ قهرمانان با این مربی اهل سالامانکا در سال 2002 رقم خورد، دو ماه پس از آن که رئال در فینال جام حذفی، در خانه به دپورتیوو لاکرونیا باخت.

مادرید و بارسا سپس در لیگ قهرمانان به مصاف هم می‌روند تا به فینال ویمبلی برسند.

این مربی 60 ساله که اسپانیا را به قهرمانی جام جهانی رساند، می‌گوید: «برنده لزوما در بازی‌های بعدی تقویت نمی‌شود. دلیلی نمی‌بینم که بردن فینال جام حذفی تاثیری در لیگ قهرمانان بگذارد.»

۳۱ فروردین ۱۳۹۰
گروه:
- کاربران عضو
سوبی‌سارتا: امشب جشن فوتبال به‌پاست

دروازه‌بان سابق اسپانیا از این جو لذت می‌برد.

آندونی سوبی‌سارتا، مدیر ورزشی بارسلونا بر این باور است که بازیکنانش فرمی بهتر از رئال مادرید خواهند داشت.

سوبی‌سارتا که دروازه‌بان سابق بارسلونا است و در فینال 90-1989 مقابل رئال مادرید بازی کرد، می‌گوید تیمش پیش از بازی برتر به نظر می‌رسد: «مطمئنم که جشن فوتبالی به‌پا می‌شود. جو خارق‌العاده خواهد بود.

آنچه شنبه در لالیگا دیدم این بود که ما فرم بهتری داریم، اما این هم فینال است و سرنوشت دیدارهایی مانند این بازی با چیزهای کوچک تعیین می‌شود.

ما باید همان طور که به صورت معمول بازی می‌کنیم باشیم و تلاش کنیم گل بزنیم. اگر ببریم که خوب است، اگر ببازیم هم به حریف تبریک می‌گوییم.»

انتظار می‌رود بیش از 40 هزار هوادار در مستایا حضور یابند.

۳۱ فروردین ۱۳۹۰

برو به صفحه
این عنوان قفل شده است!

اختیارات
شما می‌توانید مطالب را بخوانید.
شما نمی‌توانید عنوان جدید باز کنید.
شما نمی‌توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید.
شما نمی‌توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید.
شما نمی‌توانید نظرسنجی اضافه کنید.
شما نمی‌توانید در نظرسنجی‌ها شرکت کنید.
شما نمی‌توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید.
شما نمی‌توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید.

فعالترین کاربران ماه انجمن
فعالیترین کاربران سایت
اعضای جدید سایت
جدیدترین اعضای فعال
تعداد کل اعضای سایت
اعضای فعال
۱۷,۹۴۹
اعضای غیر فعال
۱۴,۳۶۳
تعداد کل اعضاء
۳۲,۳۱۲
پیام‌های جدید
هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
انجمن مباحث آزاد
۷۶,۴۹۸ پاسخ
۱۱,۸۰۵,۷۸۱ بازدید
۲ روز قبل
Leo Barca
بحث آزاد در مورد بارسا
انجمن عاشقان آب‍ی و اناری
۵۸,۲۰۷ پاسخ
۸,۵۵۴,۶۲۵ بازدید
۱۹ روز قبل
armanshah
بحث در مورد تاپیک های بخش سرگرمی
انجمن سرگرمی
۴,۶۶۶ پاسخ
۵۵۴,۵۷۹ بازدید
۲۴ روز قبل
مهدی
برای آشنایی خودتون رو معرفی کنید!
انجمن مباحث آزاد
۷,۶۴۳ پاسخ
۱,۲۶۹,۹۴۷ بازدید
۱ ماه قبل
Activated PC
آموزش و ترفندهای فتوشاپ
انجمن علمی و کاربردی
۱۳۵ پاسخ
۴۵,۲۹۴ بازدید
۱ ماه قبل
RealSoftPC
جام جهانی ۲۰۲۲
انجمن فوتبال ملی
۲۳ پاسخ
۲,۲۷۲ بازدید
۱ ماه قبل
Crack Hints
موسیقی
انجمن هنر و ادبیات
۵,۱۰۱ پاسخ
۱,۰۳۱,۳۷۲ بازدید
۱ ماه قبل
Activated soft
علمی/تلفن هوشمند/تبلت/فناوری
انجمن علمی و کاربردی
۲,۴۱۹ پاسخ
۴۴۲,۲۴۸ بازدید
۱ ماه قبل
javibarca
مباحث علمی و پزشکی
انجمن علمی و کاربردی
۱,۵۴۷ پاسخ
۷۵۵,۶۵۶ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
مســابــقـه جــــذاب ۲۰ ســــوالـــــــــــــــــــی
انجمن سرگرمی
۲۳,۶۵۸ پاسخ
۲,۲۳۲,۵۳۹ بازدید
۲ ماه قبل
رویا
اسطوره های بارسا
انجمن بازیکنان
۳۴۳ پاسخ
۸۸,۱۵۷ بازدید
۷ ماه قبل
jalebamooz
حاضرین در سایت
۳۸۸ کاربر آنلاین است. (۲۰۸ کاربر در حال مشاهده تالار گفتمان)

عضو: ۰
مهمان: ۳۸۸

ادامه...
هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت، تنها با ذکر نام «اف سی بارسلونا دات آی آر» مجاز است!